arrow-left icon arrow-right icon behance icon cart icon chevron-left icon chevron-right icon comment icon cross-circle icon cross icon expand-less-solid icon expand-less icon expand-more-solid icon expand-more icon facebook icon flickr icon google-plus icon googleplus icon instagram icon kickstarter icon link icon mail icon menu icon minus icon myspace icon payment-amazon_payments icon payment-american_express icon ApplePay payment-cirrus icon payment-diners_club icon payment-discover icon payment-google icon payment-interac icon payment-jcb icon payment-maestro icon payment-master icon payment-paypal icon payment-shopifypay payment-stripe icon payment-visa icon pinterest-circle icon pinterest icon play-circle-fill icon play-circle-outline icon plus-circle icon plus icon rss icon search icon tumblr icon twitter icon vimeo icon vine icon youtube icon

Tim Weiland

Tim Weiland

İsviçre’nin hangi güzellikleri sizi en çok etkiliyor?

İsviçre’deki göllerin, nehirlerin ve dağların kontrastı tek kelimeyle büyüleyici. Örneğin, Gstaad’dan Montreux’ye giden tren yolculuğunu çok seviyorum; burada doğayla ve otantik dağ köyleriyle çevrili Saane Nehri vadisi boyunca kıvrılıp ardından güzel manzaralarla çevrili Lac Leman’a (Cenevre Gölü) iniyorsunuz.

Hangi ülkelerin doğasını ve kültürünü seviyorsunuz?

Hindistan’ın Rajasthan kırsalında iki yıl yaşama ve çalışma ayrıcalığına sahip oldum. Oradaki zamanlarım bazen zorluydu ama yine de unutulmazdı. Değişen doğa, yerel halk, kültürel inançlar ve etkinlikler, mutfakların tatları, kokuları ve çeşitliliği gerçekten çok etkileyiciydi.

Seyahat ve turizm sektöründe hangi trendleri gözlemliyorsunuz?

Pek çok insan varış noktasını artık sadece “ziyaret etmek” değil, gerçekten hissetmek için gidiyor. İnsanın konfor alanından çıkması zaman ve çaba gerektirse de, sonrasında seyahat deneyimi daha ödüllendirici hale geliyor.

Otelcilik sektöründeki kariyerinize nasıl başladınız?

Çocukluğumda ailemle birlikte çok fazla seyahat etme ayrıcalığına sahip oldum. Gençliğimde restoranlarda birkaç iş yaptıktan sonra, gastronomi ve otelcilik alanından hoşlandığıma karar verdim ve İsviçre’de otelcilik okuluna gittim. Sizi lüks butik konaklama sektörüne yönlendiren faktörler nelerdi? Konuklarla ve personelle etkili iletişim kurmak ve günlük etkileşimlerde bulunduğum bireyleri tanımak benim için her zaman büyük ve iş odaklı otellerde anonim bir şekilde çalışmaktan daha çekiciydi. Birkaç kez, bin odalı otellerde staj yapma fırsatım oldu ancak uzun vadede hedefimin bu olmadığını hemen fark ettim.

Alpina Gstaad’ı diğer dağ otellerinden ayıran özellikler neler? Gstaad bölgesi oteliniz için ne gibi benzersiz imkanlar sunuyor?

“Küçük ama büyük bir otel” olduğumuzu söylemek hoşuma gidiyor; kişisel, rahat ve çekici bir atmosfer sağlamamıza rağmen, genellikle daha büyük otellerin sunduğu olanakları da cömertçe sunabilme yeteneğine sahibiz. Gstaad, hem yazın hem de kışın sunduğu açık hava etkinlikleriyle harika bir yer.

Gstaad, İsviçre Alpleri’nin efsanevi bir destinasyonu. Gelişmekte olan destinasyonların (Güneydoğu Asya, Körfez ülkeleri gibi) rekabeti karşısında, tatil yeriniz uluslararası aura’sını korumayı nasıl başarıyor?

 Dünyanın çeşitli yerlerinde birçok harika yeni destinasyonun olduğu kesinlikle doğru, ancak asırlık gelenekleri ve modern altyapıyı bu kadar iyi birleştiren çok az yer var. Gstaad çevresinde, insandan fazla inek yaşıyor; yerel çiftlikler hala el yapımı peynir üretiyor…

Röportaj SEVAL AKBULAK

Read more

Nikolas Ioannidis

Nikolas Ioannidis

Carlos Couturier

Carlos Couturier

Your Cart

Your cart is currently empty. Click here to continue shopping.