arrow-left icon arrow-right icon behance icon cart icon chevron-left icon chevron-right icon comment icon cross-circle icon cross icon expand-less-solid icon expand-less icon expand-more-solid icon expand-more icon facebook icon flickr icon google-plus icon googleplus icon instagram icon kickstarter icon link icon mail icon menu icon minus icon myspace icon payment-amazon_payments icon payment-american_express icon ApplePay payment-cirrus icon payment-diners_club icon payment-discover icon payment-google icon payment-interac icon payment-jcb icon payment-maestro icon payment-master icon payment-paypal icon payment-shopifypay payment-stripe icon payment-visa icon pinterest-circle icon pinterest icon play-circle-fill icon play-circle-outline icon plus-circle icon plus icon rss icon search icon tumblr icon twitter icon vimeo icon vine icon youtube icon

South Africa Guide by Dalené Claassens

South Africa Guide by Dalené Claassens

KONAKLAMA

İlk tavsiyem kesinlikle Babylonstoren’daki Farm Hotel. Güney Afrika'nın Western Cape eyaletindeki Gansbaai'de yer alan Grootbos, bir diğer iyi alternatif. Balina gözlemciliği, ağaç dikme gezileri ve bal hasadı gibi deneyimlerle kendinizi doğaya kaptırıyorsunuz. 

EN İYİ MANZARALAR

Babylonstoren'e sadece 45 dakikalık sürüş mesafesinde, Cape Town’daki şehrin en ikonik düz tepesi olan Masa Dağı görülmeye değer. Bu dağ güneşli bir günde şehrin tüm güzel manzarasını sunuyor. Simonsberg'in yamaçlarında da rehberli dağ gezileriyle üzüm bağlarını, meyve bahçelerini keşfedebilirsiniz.

LEZZET DURAKLARI

Babylonstoren’ın imza restoranı “Babel Restaurant.” Babel’deki Crudites tabağı ise benim favori lezzetim. Mevsimlere göre değişen menüler bir kutlama niteliğinde. Bahçeden taze bir yemek, et odasından terbiye edilmiş bir tat, taze peynirlerden oluşan bir seçki ve her zaman şeflerin imzalı tabaklarıyla sunulan mükemmel sürprizler… Bir diğer favorim ise Stellenbosch'taki Spek & Bone. Bu küçük restoran, enfes yemekler sunan ilginç bir gizli mücevher!

ALIŞVERİŞ ZAMANI

Popüler yemek mekanı Franschhoek, zengin bir tarihe sahip Paarl ve hareketli bir öğrenci şehri olan Stellenbosch. Her üç kasaba da harika restoranlar, şarap barları, mağazalar, butikler ve konaklama yerlerinin bulunduğu ana caddelere sahip.

GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Dylan Lewis’ın eserlerini içeren “Dylan Lewis Sculpture Garden” ve Franschhoek'in hemen dışında yer alan, yüksek kaliteli ithal mobilya, antika ve retro mobilyalar satan dekorasyon dükkanı Barn ile Werf ziyaret edilmeli!

Curated No.18'i satın almak için tıklayın. 

Read more

Bali Guide by Andrew Steele

Bali Guide by Andrew Steele

VENICE by Licinio Garavaglia

VENICE by Licinio Garavaglia

Milan & Italy Guide by Stephen Alden

Milan & Italy Guide by Stephen Alden

Your Cart

Your cart is currently empty. Click here to continue shopping.