arrow-left icon arrow-right icon behance icon cart icon chevron-left icon chevron-right icon comment icon cross-circle icon cross icon expand-less-solid icon expand-less icon expand-more-solid icon expand-more icon facebook icon flickr icon google-plus icon googleplus icon instagram icon kickstarter icon link icon mail icon menu icon minus icon myspace icon payment-amazon_payments icon payment-american_express icon ApplePay payment-cirrus icon payment-diners_club icon payment-discover icon payment-google icon payment-interac icon payment-jcb icon payment-maestro icon payment-master icon payment-paypal icon payment-shopifypay payment-stripe icon payment-visa icon pinterest-circle icon pinterest icon play-circle-fill icon play-circle-outline icon plus-circle icon plus icon rss icon search icon tumblr icon twitter icon vimeo icon vine icon youtube icon

Mexico City Guide by Carlos Couturier

Mexico City Guide by Carlos Couturier

KONAKLAMA

Mexico City ziyaretlerimde konaklama için Camino Real Polanco’yu, Grupo Habita otellerinden Downtown, Habita ve Condesa DF’yi tercih ederim.

LEZZET DURAKLARI

Kahvaltı için Panadería Rosetta ya da The Patio of Condesa DF'yi tercih ederim. Güzel bir öğle yemeği yemek için ise Contramar, Lardo, Lalo’s ve La Docena vaz geçilmezlerimdendir. Akşam yemeği için önerim ize Maximo Bistro, Rosetta, Casa Virginia ve Pujol... 

KÜLTÜR VE SANAT DURAKLARI

Diego Rivera ve Frida Kahlo’nun yapımına başladığı Museo Anahuacalli ise bir diğer keşif noktam; burası geleneksel Meksika sanatına ait önemli bir seçkiyi de bünyesinde barındırmasıyla beni oldukça cezbediyor. ‘Mavi Ev’ olarak da bilinen Museo Frida Kahlo ve şehirde çağdaş sanatın nabzının attığı yer, MUAC (Museum Universitario of Contemporary Art) da Mexico City’de mutlaka ziyaret ettiğim mekanlar arasında. Rotamda yalnızca büyük müzeler değil, sanat galerilerine de yer var; Kurimanzutto, Labor, Proyectos Monclova ve OMR bunlardan sadece birkaçı.

GÖRÜLMESİ GEREKENLER

Modernist mimar Luis Barragán’ın kendisi için tasarladığı Casa Luis Barragán, şehir turumun başlangıç noktası olur. Antik Mezoamerika şehri Teotihuacán ve Aztek piramitleri ise günübirlik geziler için ideal.

ALIŞVERİŞ 

Cumartesi günleri yerel ürünlerin satıldığı The San Angel Market’e, pazar ise ruhumu okşayacak antikaları bulabileceğim La Lagunilla’ya uğrarım.

EĞLENCE 

Gece hayatı söz konusuysa Mexico City’nin en eski kulübü olan M.N.Roy vazgeçilmezim.

Curated No.1'i satın almak için tıklayın.

Read more

Bora Bora Guide by Francesca Bonato

Bora Bora Guide by Francesca Bonato

VENICE by Licinio Garavaglia

VENICE by Licinio Garavaglia

Mykonos Guide by Nıkolas Ioannıdıs

Mykonos Guide by Nıkolas Ioannıdıs

Your Cart

Your cart is currently empty. Click here to continue shopping.