arrow-left icon arrow-right icon behance icon cart icon chevron-left icon chevron-right icon comment icon cross-circle icon cross icon expand-less-solid icon expand-less icon expand-more-solid icon expand-more icon facebook icon flickr icon google-plus icon googleplus icon instagram icon kickstarter icon link icon mail icon menu icon minus icon myspace icon payment-amazon_payments icon payment-american_express icon ApplePay payment-cirrus icon payment-diners_club icon payment-discover icon payment-google icon payment-interac icon payment-jcb icon payment-maestro icon payment-master icon payment-paypal icon payment-shopifypay payment-stripe icon payment-visa icon pinterest-circle icon pinterest icon play-circle-fill icon play-circle-outline icon plus-circle icon plus icon rss icon search icon tumblr icon twitter icon vimeo icon vine icon youtube icon

Andrew Steele

Andrew Steele

Maldiv Adaları’ndan sonra ülkemizde nasıl hissediyorsunuz?

Ziyaret etmekten keyif aldığım bir şehirde yaşama fırsatı bulduğum için mutlu hissediyorum. İstanbul artık yeni evim ve bu şehrin fırsatlarını sonuna kadar yaşayacağım. Bir kaşif, yemek tutkunu, tarih ve kültür aşığı olarak, İstanbul’un dünyadaki yaşanabilecek en özel şehirlerden biri olduğunu düşünüyorum. Bununla birlikte, iki yıllık pandemi sırasında Maldivler'de olmak oldukça keyifliydi tabii. Ancak, kızımızın eğitim sürecinin başlamasından dolayı daha “normal” bir yaşam tarzına geri dönmemiz gerekiyordu. Bu nedenle dünyanın en gözde şehirlerden biri olan İstanbul ile yolumun tam da bu zamanda kesişmesi çok iyi bir zamanlama oldu diyebilirim.

Ne tür bir gezginsiniz?

Seyahat ederken bir kaşif gibiyim. Yerel otantik etkileşimler ve deneyimler yaşamak istiyorum. Bu yüzden; kültürü, tarihi ve otantik, yerel yaşam tarzını hissedebilmek benim için çok önemli.

Otel endüstrisine girmeye nasıl karar verdiniz?

Dünyanın dört bir yanına seyahat ederek geçirdiğim bir çocukluğum oldu, çünkü babam Cathay Pacific'te çalışan bir kaptandı. Uçuşlarında ona eşlik ettiğim ve sürekli iyi otellerde kaldığımız için, küçük yaşlardan itibaren lükse karşı tutkum başladı. Babam, tüm bu yolculukların sonunda otel endüstrisinin hoşuma gidip gitmediğini görmem için İsviçre'deki bir otel okulunda eğitim almamı önerdi; 30 yıl sonra hala bu harika işin içinde olduğum için çok mutluyum.

Raffles markasını genel olarak nasıl tanımlıyorsunuz?

Raffles; misafir olarak geldiğiniz, arkadaş olarak kaldığınız ve aile olarak ayrıldığınız ultra lüks bir marka. Ayrıntılara ve kişiselleştirmeye gösterdiği özenle dünyanın en iyi otel markalarından olan Raffles, sunduğu istisnai hizmetlere gerçekten çok güçlü bir şekilde odaklanıyor.

Raffles, çağdaş lüks konaklama sektöründe rekabette bir adım önde olmak için neler yapıyor?

Raffles konaklama endüstrisindeki kişiselleştirilmiş lüks hizmetleriyle dünya çapında tanınıyor. Lüks kavramındaki değişimi önceden sezmek ve buna uyum sağlamak, tüm yaratıcılığımızı kullanarak misafirlerin dünyanın başka hiçbir yerinde bulamayacağı deneyimleri keşfetmesini sağlamak ve kaliteye verilen önem, markamızın DNA’sında yer alıyor. Ayrıca Boğaz'ın ve şehrin nefes kesen panoramik manzarasıyla, odalarımızla, süitlerimizle ve rezidanslarımızla misafirlerimizin tüm beklentilerini karşılıyoruz.

Röportaj SEVAL AKBULAK Fotoğraf FIRAT MERİÇ

Curated No.19'u satın almak için tıklayın. 

Read more

İzak Şenbahar

İzak Şenbahar

Tim Weiland

Tim Weiland

Dalené Claassens

Dalené Claassens

Your Cart

Your cart is currently empty. Click here to continue shopping.