arrow-left icon arrow-right icon behance icon cart icon chevron-left icon chevron-right icon comment icon cross-circle icon cross icon expand-less-solid icon expand-less icon expand-more-solid icon expand-more icon facebook icon flickr icon google-plus icon googleplus icon instagram icon kickstarter icon link icon mail icon menu icon minus icon myspace icon payment-amazon_payments icon payment-american_express icon ApplePay payment-cirrus icon payment-diners_club icon payment-discover icon payment-google icon payment-interac icon payment-jcb icon payment-maestro icon payment-master icon payment-paypal icon payment-shopifypay payment-stripe icon payment-visa icon pinterest-circle icon pinterest icon play-circle-fill icon play-circle-outline icon plus-circle icon plus icon rss icon search icon tumblr icon twitter icon vimeo icon vine icon youtube icon

Chris Norton

Chris Norton

Hayat mottonuz nedir?

Başkalarına size davranılmasını istediğiniz gibi davranın. Bununla birlikte, bir başka büyük hayat felsefem ise William Henry Channing'e ait bir söz ve ona sık sık atıfta bulunurum: “Küçük şeylerden keyif alabilmek. Lüks şeyler yerine zarafet aramak. Saygı istemek yerine değerli olmak. Zengin olmak yerine muhtaç olmamak. Sıkı çalışmak, sessizce düşünmek, dürüst konuşmak ve olaylara centilmence yaklaşmak. Fırsatları beklemek ve asla acele etmemek. Yıldızları, kuşları, kelebekleri ve bilgeleri açık kalp ile dinlemeyebilmek.” Tüm bu kavramlar benim hayat senfonim. 

Rahatlamak ve enerji toplamak için nereye gidersiniz?

Piyanomun başına. Yıllardır oynadığım bu enstrüman benim rahatlık alanım. Eğer orada değilsem, beni Central Park'ta yürüyüş yaparken bulabilirsiniz.

Otelleri ikonik yapan detayların neler olduğunu düşünüyorsunuz?

Sürekli olarak yüksek düzeyde performans göstermek ve misafirlerine hem sürpriz hem de keyif vermek, bir oteli ikonik yapan en önemli iki detay.

Otelcilik endüstrisine  girmeye nasıl karar verdiniz?

Çocukken mimar olmak istiyordum. Birkaç yıl sonra, Zürih Devlet Tiyatrosu'nda François Billetdoux'nun  oyunu "Il Faut Passer Pas Les Nuages”in Almanca versiyonu olan "Durch Die Wolken”da genç bir çocuğu oynadım ve tüm bu deneyim beni büyüledi. Bir otel deneyimi yaratmak da tıpkı bir tiyatro eseri yaratmak gibidir;otelin önü sahneniz, kostümler üniformalarınız, oyuncular personeliniz ve seyirciler de misafirlerinizdir... Aradaki tek fark, harika bir otel deneyimi oluşturduğunuzda izleyicilerinizin de katılmasıdır. Dört boyutlu bir tiyatro prodüksiyonu gibi düşünün. Etkileşimli bir deneyim!

Equinox Hotels ile yollarınız nasıl kesişti?

İlk olarak, Four Seasons Hotels & Resorts'un Başkanı ve COO'suyken, Equinox ve Four Seasons arasında potansiyel bir ortaklığı araştırmak için, Related bana ulaştı. Sonra, Related geri geldi ve onlara katılarak Equinox Hotels'i kurmamı istedi. Boş bir kağıtla işe başladık. Gelecek nesiller için lüks bir yaşam tarzı deneyimini yeniden tanımlamak ve Equinox'un yüksek performanslı bir küresel lüks marka olarak kurulmasına yardımcı olmak beni büyüledi.

New York’un nefes kesen manzarasına sahip Equinox Hotels markasını genel olarak nasıl tanımlarsınız?

Equinox'u yüksek performanslı lüks bir marka olarak düşünmeyi seviyorum. Bu düşünce de otelin deneysel olan yapılanma biçimini küresel bir konaklama markası haline getirdi. Odak noktamız her zaman; hareket, beslenme, yenilenme ve kendinizin en iyi versiyonu olabileceğiniz ortamlar yaratmakla ilgili oldu.

Equinox, fitness'ı bir yaşam tarzı olarak tasarladı. Bu nasıl bir deneyim yarattı?

Equinox, marka olarak spor salonuna gitmenin ötesine geçen bir kültür oluşturdu. Bir topluluğu ortak değerler, tasarım ve hareket ile birleştirdiğinizde, beslenme ve yenilenme de bu denklemin bir parçası olarak 24 saatlik bir deneyim oluşturuyor.

Röportaj SEVAL AKBULAK Fotoğraflar JOE THOMAS, JOYCE WANG, MAT RITCHIE

Curated No.21'i satın almak için tıklayın.

Read more

Antonio Sersale

Antonio Sersale

Licinio Garavaglia

Licinio Garavaglia

İzak Şenbahar

İzak Şenbahar

Your Cart

Your cart is currently empty. Click here to continue shopping.