arrow-left icon arrow-right icon behance icon cart icon chevron-left icon chevron-right icon comment icon cross-circle icon cross icon expand-less-solid icon expand-less icon expand-more-solid icon expand-more icon facebook icon flickr icon google-plus icon googleplus icon instagram icon kickstarter icon link icon mail icon menu icon minus icon myspace icon payment-amazon_payments icon payment-american_express icon ApplePay payment-cirrus icon payment-diners_club icon payment-discover icon payment-google icon payment-interac icon payment-jcb icon payment-maestro icon payment-master icon payment-paypal icon payment-shopifypay payment-stripe icon payment-visa icon pinterest-circle icon pinterest icon play-circle-fill icon play-circle-outline icon plus-circle icon plus icon rss icon search icon tumblr icon twitter icon vimeo icon vine icon youtube icon

Antonio Sersale

Antonio Sersale

İtalya'nın size en çok ilham veren yönü nedir?

Yerel barınızda leziz bir fincan kahvenin basit keyfinden, bir bölgeden diğerine geçerkenki harika yemek çeşitliliğine kadar her yerde görülebilen güzellik.

La dolce vita vizyonunuz nedir?

Yavaşlamak ve günlük hayatın yoğun temposundan uzaklaşmak. Hayatın daha basit anlarının tadını çıkarmak için zaman ayırın!

Positano dünyanın en güzel yerlerinden biri olarak kabul ediliyor. Burası sizin için ne ifade ediyor?

Her evin dağ tarafından kucaklandığı hissini veren, sanki tepesine tünediği dağın düşmesini engelleyen bir köy. Ufukta yatan siren adasının eksikliği, resmin tamamlanmış sayılmamasının nedeni.

Le Sirenuse'yi kurmaya ne zaman ve nasıl karar verdiniz?

Özgün bir Akdeniz köyü olan Positano'nun kendine has bir cazibesi var. Ailem, 1951 yılında kendi evlerini bir otele dönüştürmeye karar verdi. 2021 yılında da 70. yılını kutladık. Otelde büyüyen bir genç olarak bir gün geri dönüp ona bakacağımı biliyordum. 1994’te eşim Carla ile birlikte hayatımızı Le Sirenuse'ye adamak için Positano'ya taşındık. Bugün 58 odalı olan bu tesis; özel bir evin samimi, kültürlü atmosferini korumasına rağmen, İtalya'nın önde gelen deniz kıyısı lüks otellerinden biri olarak da kabul ediliyor.

Burayı Amalfi Sahili'ndeki diğer otellerden farklı kılan nedir?

Amalfi'deki her otel kendi tarzında özel olsa da, Le Sirenuse zarif bir ailenin özel evinde olma hissini uyandırmasıyla öne çıkıyor.

Le Sirenuse'nin arkasındaki lider güçlerden birisiniz, ancak iç mekan tasarımında da büyük etkiniz var. Dekorasyondaki parçaları seçerken nasıl bir yol izliyorsunuz?

Yıllar boyunca babamdan detay sanatını öğrendim; her detay gözden kaçmayacak kadar büyük aslında. Mekana adım attığınızda, benzersiz bir estetik duygusuyla karşılanırsınız. Her detay incelikli ve daha büyük bir resmin parçası olarak; yeni ile eskinin, değerli ile sade olanın bir karışımını sunar.

Burada inanılmaz olan bir başka şey de bahçenin dışarısı kadar içeride de olması...

Bitkiler her zaman Le Sirenuse'nin önemli bir parçası olmuştur. Kış aylarında binayı ısıtmak zorunda kalmamamız, bitkileri içeride tutmamıza ve böylece bu enerji ve kaynağıyla mutlu olmamıza olanak sağlıyor.

Bazı eşyalarınızdaki Hint etkisi nereden geliyor?

Babam, çok uzun süre Orta Asya'da zaman geçirdi. O sıralar otel için satın aldığı ve topladığı pek çok parça var. Oteldeki etki bundan dolayı.

Röportaj SEVAL AKBULAK

Curated No.22'yi satın almak için tıklayın.

Read more

Licinio Garavaglia

Licinio Garavaglia

Chris Norton

Chris Norton

Your Cart

Your cart is currently empty. Click here to continue shopping.