arrow-left icon arrow-right icon behance icon cart icon chevron-left icon chevron-right icon comment icon cross-circle icon cross icon expand-less-solid icon expand-less icon expand-more-solid icon expand-more icon facebook icon flickr icon google-plus icon googleplus icon instagram icon kickstarter icon link icon mail icon menu icon minus icon myspace icon payment-amazon_payments icon payment-american_express icon ApplePay payment-cirrus icon payment-diners_club icon payment-discover icon payment-google icon payment-interac icon payment-jcb icon payment-maestro icon payment-master icon payment-paypal icon payment-shopifypay payment-stripe icon payment-visa icon pinterest-circle icon pinterest icon play-circle-fill icon play-circle-outline icon plus-circle icon plus icon rss icon search icon tumblr icon twitter icon vimeo icon vine icon youtube icon

Phuket Guide by Vladislav Doronin

Phuket Guide by Vladislav Doronin

KONAKLAMA

Amanpuri’ye ilk gelişim 90’lı yılların başında ticaretle uğraştığım ve Hong Kong’da yaşadığım dönemdeydi. Yaşadığım ilk Aman tecrübesiydi. Daha önce bu denli huzurlu olan, mahremiyete önem veren ve olağanüstü servise sahip bir yerde kalmamıştım. Tüm otellerden çok farklıydı, kendimi evde hissetmiştim.

GASTRONOMİ DURAKLARI 

Amanpuri’de sabah sporumu bitirdikten sonra meditasyon yaparım ve ardından kahvaltımı ederim. En sevdiğim kahvaltı ise doğruca kabuğundan hindistancevizi suyu, taze meyve, çırpılmış yumurta beyazı ve yeşil çay.

Öğle yemeği için favori adresim Amanpuri’deki Arva. Aman’da ileri sürdüğümüz İtalyan gastronomik konsepte bayılıyorum. İtalya’nın zengin mutfak kültüründen basit içeriklerle güçlü tatların elde edilmesi üzerine kuruldu. Kişisel favorim, taze ve leziz gnocchi.

Akşam yemeği için tercihim tabi ki Nama; resort’un usta Japon şefinin ellerinden, aynı gün tutulmuş taptaze balıklardan yapılmış saşimi ve suşi’ye bayılıyorum. Yanına tabi ki tempura eşlik ediyor.

MANZARA NOKTASI

Tham Paya Nakarat’daki Ejderha Mağarası Tapınağı’nı çok seviyorum. Kireçtaşından yapılmış ve sarp kayalıklara inşa edilmiş Budist mabedine ulaşmak için 1.237 basamak çıkmak gerekiyor. Zirveye ulaştığınızda göreceğiniz manzara harcadığınız efora ve döktüğünüz tere değmiş olacak.

EĞLENCE

Khao Lak’da Kite Surfing’i mutlaka denemelisiniz. Upuzun sahil şeridi ve beyaz kumsallar bu spor için mükemmel bir atmosfer yaratıyor.

Curated No.7'yi satın almak için tıklayın.

Read more

Sevilla Guide by Cedric Reversade

Sevilla Guide by Cedric Reversade

VENICE by Licinio Garavaglia

VENICE by Licinio Garavaglia

Jakarta Guide by Ronald Akili

Jakarta Guide by Ronald Akili

Your Cart

Your cart is currently empty. Click here to continue shopping.