arrow-left icon arrow-right icon behance icon cart icon chevron-left icon chevron-right icon comment icon cross-circle icon cross icon expand-less-solid icon expand-less icon expand-more-solid icon expand-more icon facebook icon flickr icon google-plus icon googleplus icon instagram icon kickstarter icon link icon mail icon menu icon minus icon myspace icon payment-amazon_payments icon payment-american_express icon ApplePay payment-cirrus icon payment-diners_club icon payment-discover icon payment-google icon payment-interac icon payment-jcb icon payment-maestro icon payment-master icon payment-paypal icon payment-shopifypay payment-stripe icon payment-visa icon pinterest-circle icon pinterest icon play-circle-fill icon play-circle-outline icon plus-circle icon plus icon rss icon search icon tumblr icon twitter icon vimeo icon vine icon youtube icon

Dylan Don

Dylan Don

Beklenmedik anlarda fotoğraf çekmeyi seviyorsun. Seni heyecanlandıran birini gördüğünde cep telefonunla mı yoksa kameranla mı çekiyorsun?

Cep telefonumun kamerasını çok fazla kullanıyorum ama iş için değil. Bence çok yakında iş için de telefonumu kullanabileceğim, telefonların kameraları her geçen gün daha iyi oluyor.

Biraz klişe bir soru olacak ama fotoğrafçılara sormadan geçemiyorum. İlk çektiğin fotoğrafı hatırlıyor musun?

Polaroid kamera ile çekmiştim. Babam almıştı ve bana nasıl kullanacağımı gösteriyordu. Kahverengi deri kaplı SX70. İlk kameramdı.

İnanamıyorum, hala hatırlıyor musun?

Hala yanımda.

Dünyaca ünlü isimlerle yakın arkadaşsın ve hep ünlü simaları çektin, bu konuda oldukça iyi bir portfolyon var ama yine de zorlandığın çekimler oluyor mu?

Mario Balotelli ile çekim yapmak zordu. Ve hayatımın en korkunç çekimi “Entourage” dizisindeki Jeremy Piven ile oldu. Yaptığım hiçbir şeyi beğenmedi. Bir noktada her şey daha kötü gitmeye başladı. Ben iyi bir kare çıkarmaya çalışırken o kılını bile kıpırdatmadı. En son, çekimin ortasında durup bana döndü ve “hayatımda yaptığım en kötü çekim oldu” dedi. Çekimden önce telefonda konuşurken çok iyiydi ve ben de iyi bir çekim yapacağımızı düşünerek gitmiştim. Los Angeles, Hollywood’da Roosevelt Hotel’in havuzundaydık. Havuzu ve arkasındaki binayı, onun da belden yukarısını kadraja alarak enteresan bir kare yakalamıştım. Bir anda sinirlendi ve “niye yakınıma gelmiyorsun, yüzümü mü beğenmedin?” diye söylenmeye başladı. Ben de daha yaratıcı bir şeyler yapmaya çalıştığımı söyledim. Menajeri Mike’a dönüp “bana bu çekimin şaka olduğunu söyle” gibi bir şeyler söyledi. Neye uğradığımı şaşırdım. çekimin sonunda yanıma gelip “daha fazla kare istiyorum, şimdi de purolu bir çekim yapalım” dedi ve beni başka yerlere götürdü.

nsanlarla çekim yapmak kolay olmuyor, bazen numaralar yapmak gerek. Genel olarak insan ilişkilerinde iyiyim, birkaç şaka yapar ortamı biraz daha samimi ve rahat hale getiririm. Çekim yaparken de genelde doğru zamanı beklemeyi tercih ederim. İnsanların poz vermesini sevmiyorum. Samimi, yapmacıklıktan uzak kareleri ve o kareler içinden çıkan garip halleri seviyorum.

Röportaj DAMLA KÜRKLÜ

Curated No.1'i satın almak için tıklayın. 

Read more

Alev Ebüziyya

Alev Ebüziyya

Daniel Arsham

Daniel Arsham

Taner Ceylan

Taner Ceylan

Your Cart

Your cart is currently empty. Click here to continue shopping.