arrow-left icon arrow-right icon behance icon cart icon chevron-left icon chevron-right icon comment icon cross-circle icon cross icon expand-less-solid icon expand-less icon expand-more-solid icon expand-more icon facebook icon flickr icon google-plus icon googleplus icon instagram icon kickstarter icon link icon mail icon menu icon minus icon myspace icon payment-amazon_payments icon payment-american_express icon ApplePay payment-cirrus icon payment-diners_club icon payment-discover icon payment-google icon payment-interac icon payment-jcb icon payment-maestro icon payment-master icon payment-paypal icon payment-shopifypay payment-stripe icon payment-visa icon pinterest-circle icon pinterest icon play-circle-fill icon play-circle-outline icon plus-circle icon plus icon rss icon search icon tumblr icon twitter icon vimeo icon vine icon youtube icon

Alentejo Guide by José António Uva

Alentejo Guide by José António Uva

LEZZET DURAĞI

Eğer iyi bir öğle yemeği için bir yer arıyorsanız, Restaurante Esporão çok güzel bir seçenek. Şarap imalathanelerinde, şef Carlos Albuquerque tarafından yönetilen harika bir restoranları var.

MONSARAZ KÖYÜ

Bir tepenin üzerinde yer alan Orta Çağ köyü Monsaraz, yürüyüş yapmak için ideal bir yer. Asırlık  surlarla çevrili beyaz badanalı binaların sıralandığı sokaklarda yürüyebilirsiniz. Eğer kaleye çıkarsanız Monsaraz Bölgesi’nin, Alqueva Gölü'nün ve hatta İspanya sınırının 360º manzarasını göreceksiniz. 

ALQUEVA GÖLÜ

Avrupa'nın en büyük insan yapımı gölü, bölgenin yalnızca sosyo-ekonomik gelişiminin önemli bir parçası değil, aynı zamanda bölgenin doğasının tadını çıkarmak için de güzel bir nokta. Her türden küçük adaya sahip bu gölde spor balıkçılığı yapmak, levrek ve kerevit yakalamak çok keyifli.

DARK SKY ALQUEVA OBSERVATORY 

Alqueva Bölgesi, yıldız gözlemine kendini adamış Starlight Vakfı tarafından dünyada ‘Starlight Turizm Destinasyonu’ olarak sertifikalandırılan ilk yer. Gökyüzünde ışık kirliliğinin olmaması, bu bölgeyi  yıldız gözlemi için ideal bir yer haline getiriyor. Dark Sky Alqueva Gözlemevi'ndeki ekip size sonsuz Alentejo gökyüzünün her detayını gösteriyor.

MEGALİTLER

İber Yarımadası'na yerleşen halklar Alentejo'yu evleri haline getirdiler ve geride birtakım menhirler (10-12 metrelik sütun şeklinde mezar taşları) ile dolmenler (pi şeklinde üst üste yerleştirilmiş yassı taş levhalardan mezarlar) bıraktılar. Barrocal, Bulhôa ve Outeiro menhirleri, Monsaraz yakınlarında görebileceklerinizden birkaçı.

SÃO PEDRO DO CORVAL ÇÖMLEKLERİ

Küçük São Pedro do Corval köyü, İber Yarımadası'nın en büyük çömlek merkezi. Yirmiden fazla seramik ustasını tek bir ana caddede toplanmış olarak bulabilirsiniz; hepsi de çömlek çarkı gibi geleneksel yöntemlerle çamuru işliyor. Orjinal ve pitoresk eski tarz tasarımlardan modern şekillere kadar, seçim yapabileceğiniz çok şey var.

Curated No.15'i satın almak için tıklayın.

Read more

Roma Guide by Marie- Louise Sció

Roma Guide by Marie- Louise Sció

VENICE by Licinio Garavaglia

VENICE by Licinio Garavaglia

Roma Guide by Gabriele Salini

Roma Guide by Gabriele Salini

Your Cart

Your cart is currently empty. Click here to continue shopping.