arrow-left icon arrow-right icon behance icon cart icon chevron-left icon chevron-right icon comment icon cross-circle icon cross icon expand-less-solid icon expand-less icon expand-more-solid icon expand-more icon facebook icon flickr icon google-plus icon googleplus icon instagram icon kickstarter icon link icon mail icon menu icon minus icon myspace icon payment-amazon_payments icon payment-american_express icon ApplePay payment-cirrus icon payment-diners_club icon payment-discover icon payment-google icon payment-interac icon payment-jcb icon payment-maestro icon payment-master icon payment-paypal icon payment-shopifypay payment-stripe icon payment-visa icon pinterest-circle icon pinterest icon play-circle-fill icon play-circle-outline icon plus-circle icon plus icon rss icon search icon tumblr icon twitter icon vimeo icon vine icon youtube icon

Erol Sağmanlı

Erol Sağmanlı

Tasarımın büyüsüne ne zaman kapıldınız?

Lisans eğitimimi Philadelphia’daki Wharton School University of Pennsylvania’da ekonomi bölümünde, yüksek lisansımı da London School of Economics’te tamamladım. O dönemlerde de tasarım, estetik ve sanata ilgim vardı. Zamanla gözlemlerimin ve kültürel birikimimin de katkısıyla yaratıcılık bir yaşam biçimi haline geldi. O dönemde yollarımız Urart ile kesişti. Bugün de yaratıcı tutkularımı harekete geçiren her ayrıntıyı tasarımlara yansıtmayı seviyorum.

Bir parçayı “zamansız” kılan şey nedir?

Gösteriş ve şatafat yerine klasik, yalın ve sofistike çizgiler kültürel değerler ile harmanlanarak kalıcı hale gelir. Kuşaktan kuşağa aktarılır. Belli bir zaman diliminde değil, her çağda ve dönemde var olabilir. Bir parçayı zamansız kılan da bu özelliklerin tümüdür.

Gerçek ışıltı nerede gizlidir?

Kendinizi iyi hissettiğinizde yayılan enerjide gizlidir. Bulunduğunuz ortama, dostlarınıza, sevdiklerinize yansıttığınız neşede, sevinçte ve iyi duygularda... Mücevher hem stilinizin hem de kişiliğinizden yansıyan ışıltının bir ifadesi, tamamlayıcısıdır.

Size verilen ilk özel takı neydi?

Üniversiteden mezun olduğumda annem ve babamın hediyesi olan 1920’lerden kalma Cartier kol düğmesi bana verilen ilk aksesuardı.

Urart’ın tasarım dilini nasıl tarif edersiniz?

Modaya, sezona bağlı kalmadan daha çok zamansız parçalar tasarlıyoruz. Değişen trendlere saygı duymak da işimizin gereği. Yüksek nitelikli Urart el işçiliğiyle üretilen geçmişin ölümsüz tasarımlarının yanı sıra, sanat ve estetiğe değer veren yeni jenerasyonun da beğenisine yönelik renkli, yalın, modern, kolaylıkla kombinlenen özgün tasarımlar…

Gelenekler ve yenilik arasında nasıl bir denge yaratıyorsunuz?

Nasıl ki bir insanın özü değişmez ama zaman içinde gelişir, yetkinleşir; Urart da 50 yıldır kültürleri ve çağları buluşturan vizyonunu koruyarak gelişiyor. Minimalist ve klasik çizgisini kaybetmeden, özgün ve modern trendlerle buluşuyor. Mükemmel oranlar, kusursuz işçilik, benzersiz materyaller, Urart’ın titiz araştırmaları ve yenilikçi vizyonu da markamızın vazgeçilmez bileşenleri.

Röportaj SEVAL AKBULAK 

Curated No.21'yi satın almak için tıklayın.

Read more

Silvia Furmanovich

Silvia Furmanovich

Ara Vartanian

Ara Vartanian

Sara Beltrán

Sara Beltrán

Your Cart

Your cart is currently empty. Click here to continue shopping.