arrow-left icon arrow-right icon behance icon cart icon chevron-left icon chevron-right icon comment icon cross-circle icon cross icon expand-less-solid icon expand-less icon expand-more-solid icon expand-more icon facebook icon flickr icon google-plus icon googleplus icon instagram icon kickstarter icon link icon mail icon menu icon minus icon myspace icon payment-amazon_payments icon payment-american_express icon ApplePay payment-cirrus icon payment-diners_club icon payment-discover icon payment-google icon payment-interac icon payment-jcb icon payment-maestro icon payment-master icon payment-paypal icon payment-shopifypay payment-stripe icon payment-visa icon pinterest-circle icon pinterest icon play-circle-fill icon play-circle-outline icon plus-circle icon plus icon rss icon search icon tumblr icon twitter icon vimeo icon vine icon youtube icon

Nikolas Ioannidis

Nikolas Ioannidis

Yunanistan’da size en çok ilham veren yer neresi?

Çocukken tüm yaz tatillerimi geçirdiğim Little Venice, benim için ilhamlarla dolu bir yer. Kiklad Adaları’nın muhteşem sahillerini ve Ege Denizi’nde tekne turu yapmayı seviyorum.

Konforlu ve lüks yaşamı nasıl tanımlarsınız?

Yaşamın içinden, geleneksel olmasına rağmen heyecan uyandıran mekanları seviyorum. Bir yerin eklektik bir ambiyansa sahip olması ve konuklarını geleneksel şekilde ağırlaması da hoşuma gidiyor.

Konaklama sektörüne girmeye nasıl karar verdiniz?

Ailem oteli açtıktan üç yıl sonra babam vefat edince işi ben devraldım, ardından kız ve erkek kardeşlerim de işe dahil oldu. Ben robotik mühendisliği okudum; erkek kardeşim avukat, kız kardeşim ise mimar. Yani başlangıçta hiçbirimizin bu sektörde deneyimi yoktu. Ama dünyanın çeşitli yerlerinde gittiğimiz otellerdeki izlenimlerimizden yola çıkarak ailemizin mirasını sürdürmek için elimizden gelenin en iyisini yaptık.

Sizce bir oteli özel kılan detaylar nelerdir?

İnsanları çekmek için sektördeki yeniliklere öncülük etmeli, müşterilere yeni bir şey sunmalısınız. Mesela biz, o zamanlar Yunanistan’ın hiçbir yerinde bulunmayan Japon restoranımızı ve kaliteli kokteyl barlarımızı açtık. Kitlenizi oluşturduktan sonra da çizginizi bozmadan ilerlemeli ve sunduğunuz hizmet kalitesinden ödün vermemelisiniz. Sektörü takip edip markanızın çizgisinden ayrılmamak kaydıyla yeni fikirler geliştirirseniz güncel kalabilirsiniz.

Günümüzde lüks konaklamanın olmazsa olmazı nedir?

Özel bir yerde olduğunuz hissidir. Sizi hayatın sıradanlığının dışına çıkarıp ilham verecek ilgi çekici bir teklif...

Eski bir konağın otele dönüşme fikri nasıl gelişti?

Otelimiz, 170 yıllık Stoupa Konağı’nın arazisinde inşa edildi. “Mansion Stoupa” aslında ailemin 1850’lerden beri tatil evi olarak kullandığı bir yerdi. Konağı ilk kez 1970 yılında ünlü Arjantinli sanatçı Pierros Aversa’ya kiraladılar. Aversa daha sonra, yurt dışında yaşayan bazı Mikonoslularla birlikte Mikonos’u diğer ülkelerdeki jet sosyeteye tanıttı. Pierros, aktris Julie Andrews, aktör Thomas Fritsch, İran Prensesi Soraya, sanatçılar ve Fransız politikacılar da dahil olmak üzere birçok arkadaşını Stoupa Konağı’nda ağırladı. Konak, 1969’dan 1992’ye kadar farklı kişilere kiralandı. 1992’de ailem, ünlü konuklara ev sahipliği yapan Stoupa Konağı’nın mirasından yararlanmak için araziye bir otel inşa etmeye karar verdi. İnşaat 1995 yılında tamamlandı ve Stoupa Konağı, Belvedere Hotel’e dönüştü. 1998 yılında babam vefat edince ailemizin işini sürdürmek için ben devreye girdim. 2000 yılında erkek kardeşim Tasos’un ve daha sonra kız kardeşimiz Domna’nın da gelmesiyle, birlikte ruhu olan bir yiyecek içecek menüsü oluşturduk ve konaklama imkanlarını güncelleyerek oteli bugünkü haline getirdik.

Röportaj SEVAL AKBULAK

Curated No.23’ü satın almak için tıklayın.

Read more

Carlos Couturier

Carlos Couturier

Licinio Garavaglia

Licinio Garavaglia

Tim Weiland

Tim Weiland

Your Cart

Your cart is currently empty. Click here to continue shopping.