arrow-left icon arrow-right icon behance icon cart icon chevron-left icon chevron-right icon comment icon cross-circle icon cross icon expand-less-solid icon expand-less icon expand-more-solid icon expand-more icon facebook icon flickr icon google-plus icon googleplus icon instagram icon kickstarter icon link icon mail icon menu icon minus icon myspace icon payment-amazon_payments icon payment-american_express icon ApplePay payment-cirrus icon payment-diners_club icon payment-discover icon payment-google icon payment-interac icon payment-jcb icon payment-maestro icon payment-master icon payment-paypal icon payment-shopifypay payment-stripe icon payment-visa icon pinterest-circle icon pinterest icon play-circle-fill icon play-circle-outline icon plus-circle icon plus icon rss icon search icon tumblr icon twitter icon vimeo icon vine icon youtube icon

Carlos Couturier

Carlos Couturier

Turizm sektöründe yer almaya nasıl karar verdiniz?

Aslında hizmet sektörüne neredeyse yanlışlıkla girdik diyebilirim. 90’ların sonlarında Mexico City’de yeni yaşam deneyimleri sunmayı amaçlayan girişimcilerdik. Şehir içinde açılacak yaratıcı ve radikal bir otelin, harika bir fikir olduğuna karar verdik. Oteli inşa ettik etmesine fakat onu işletecek birini bulamadık. Dolayısıyla tamamen ihtiyaçtan, işi de biz üstlendik ve sektöre girmiş olduk. Bu girişimden sonuç aldığımızı görünce de büyümeyi sürdürdük.

Bir projeye başlarken ilk olarak neleri göz önüne alıyorsunuz?

Projemizi ilk olarak bulundukları konum tanımlar, çünkü bizim için yerel kalmak çok önemli bir konu.

Yerel toplulukların Grupo Habita’nın projelerinde rolü çok büyük. Bunu nasıl başarıyorsunuz?

Yerel topluluklar bizim en büyük destekçilerimiz. Eğer onlar ortaya çıkan ürünü severse, onların çevreleri de sevecektir. Çünkü her otelimizin aynı zamanda bir yerel merkez görevini üstlenmesini de istiyoruz; yerel halkı havuzlarımıza, barlarımıza, kültürel odalarımıza ve wellness alanlarımıza davet ediyoruz. Birer üye olarak değil, birer arkadaşımız olarak.

Bu yolculuğa uzun zaman önce başladınız ve bu süreçte hemen hemen her şey, seyahat alışkanlıklarımız dahi değişti. Hızlı hareket ediyoruz, sadece bir konaklamadan fazlasının peşindeyiz. Grupo Habita bu duruma nasıl uyum sağlıyor?

Günümüzde gezginler, seyahat halindeyken güvenilir şekilde nefes almak istiyor. Biz dürüst bir otel grubuyuz. Yıllardır, trend olan yaratıcı hizmetler ortaya çıkarıyoruz (artık imzamız haline gelmiş çatılarımız gibi). Birçok kez taklit edildik ve açıkçası bundan memnunuz. Biz her zaman ileriye baktık; lider olmayı seçtik, takipçi değil. Gezginler de bu dürüstlüğümüzü benimsiyor.

Röportaj DERYA GÜRSEL 

Curated No.1'i satın almak için tıklayın.

Read more

Nicolas Malleville & Francesca Bonato

Licinio Garavaglia

Licinio Garavaglia

Nikolas Ioannidis

Nikolas Ioannidis

Your Cart

Your cart is currently empty. Click here to continue shopping.