arrow-left icon arrow-right icon behance icon cart icon chevron-left icon chevron-right icon comment icon cross-circle icon cross icon expand-less-solid icon expand-less icon expand-more-solid icon expand-more icon facebook icon flickr icon google-plus icon googleplus icon instagram icon kickstarter icon link icon mail icon menu icon minus icon myspace icon payment-amazon_payments icon payment-american_express icon ApplePay payment-cirrus icon payment-diners_club icon payment-discover icon payment-google icon payment-interac icon payment-jcb icon payment-maestro icon payment-master icon payment-paypal icon payment-shopifypay payment-stripe icon payment-visa icon pinterest-circle icon pinterest icon play-circle-fill icon play-circle-outline icon plus-circle icon plus icon rss icon search icon tumblr icon twitter icon vimeo icon vine icon youtube icon

Ghent Guide by Arnaud Zannier

Ghent Guide by Arnaud Zannier

GHENT'TE BİR GÜN 

Bu şehri keşfetmenin en iyi yolu, yürümek ya da bisiklete binmek. Kendinize biraz vakit tanıyın ve Graslei bölgesindeki kanallarda zaman geçirin. Şehrin dousunu inceleyin, evlerin cephelerine karşı kahve için.

Sint Michiels Brug Köprüsü'nden geçerek yürüyüşünüzü tamamlayın. Kentin tarihi geçmişine bağlanan köprü sade ama muazzam. 

Pazar günleri kurulan geleneksel çiçek pazarlarına mutlaka uğrayın. Kendinize bir buket hazırlatın ve onun kokusuyla gezmenin keyfini çıkarın.

GÜNÜN HER SAATİ 

De Superette bana biraz Zannier Hotels'in hizmet anlayışını hatırlatıyor. Özgün bir otantiklik, biraz tarih ve fazlasıyla yerellik!

AKŞAM YEMEĞİ 

Geçtiğimiz günlerde Michelin yıldızı kazanan Oak Restaurant, akşam yemeği için tercih ettiğim mekanların başında geliyor. Arkadaş canlısı çalışanları, mükemmel servis anlayışı ve şarap tercihleri burayı sevmemin başlıca nedenleri arasında.

SANAT DURAKLARI

Design Museum Gent şehirdeki favori mekanlarımdan biri. Dekoratif sanatlar alanında sahip olduğu inanılmaz koleksiyonun yanı sıra yapının kendisi de şaheser. İç mekanın ruhu içeri girer girmez sizi ele geçiriyor. 17. yüzyıldan kalma mobilyalara ve modern koridorlara mutlaka göz atmalı. 

SMAK Museum of Contemporary Arts şehirde mutlaka görülmesi gerektiğini düşündüğüm bir diğer destinasyon. Müzenin Citadelpark'a yürüme mesafeside olduğunu belirtmem gerek. 

Curated No.3'ü satın almak için tıklayın.

Read more

Berlin Guide by Serdar Kutucu

Berlin Guide by Serdar Kutucu

VENICE by Licinio Garavaglia

VENICE by Licinio Garavaglia

Bora Bora Guide by Francesca Bonato

Bora Bora Guide by Francesca Bonato

Your Cart

Your cart is currently empty. Click here to continue shopping.