arrow-left icon arrow-right icon behance icon cart icon chevron-left icon chevron-right icon comment icon cross-circle icon cross icon expand-less-solid icon expand-less icon expand-more-solid icon expand-more icon facebook icon flickr icon google-plus icon googleplus icon instagram icon kickstarter icon link icon mail icon menu icon minus icon myspace icon payment-amazon_payments icon payment-american_express icon ApplePay payment-cirrus icon payment-diners_club icon payment-discover icon payment-google icon payment-interac icon payment-jcb icon payment-maestro icon payment-master icon payment-paypal icon payment-shopifypay payment-stripe icon payment-visa icon pinterest-circle icon pinterest icon play-circle-fill icon play-circle-outline icon plus-circle icon plus icon rss icon search icon tumblr icon twitter icon vimeo icon vine icon youtube icon

Ada Kokosar

Ada Kokosar

Yeni bir koleksiyon tasarlarken nelerden ilham alıyorsun?

Bir koleksiyon tasarlarken veya yeni bir iş üzerinde çalışırken herkes gibi ben de ilhama ihtiyaç duyuyorum. Böyle bir durumda tüm ilhamların ana kaynağından, doğadan faydalanıyorum.

Stilini nasıl tanımlıyorsun?

Kesinlikle zorlama değil; özgür ve özgün.

“Bir gün mutlaka birlikte çalışmak isterim” dediğin bir tasarımcı var mı?

Tabii ki. Karl Lagerfeld, Pierpaolo Piccioli, Stella Mccartney, Raf Simons, Phoebe Philo, Riccardo Tisci, Jean Paul Gaultier, John Galliano ile birlikte çalışmayı çok isterim.

Yıllardır New York’ta yaşıyorsun. Milano’dan New York’a taşınma sebebin neydi?

Milano’da doğup büyüdüm. New York’a sık sık gidip gelmeme neden olan birkaç önemli müşterim vardı. İtalya’ya kıyasla New York’ta daha fazla vakit geçirdiğimi farkedince taşınmaya karar verdim. Taşınmama sebep olan diğer bir faktör ise çalışmalarıma daha farklı bir perspektiften bakmak istememdi ve New York bana bu fırsatı sunuyordu. 

Peki bir Ada Kokosar ayakkabısını en iyi ne tamamlar?

Her şey. Minimal bir tarzınız varsa Ada Kokosar ayakkabıları, kombininize renk katacaktır. Gösterişli bir stiliniz varsa da Ada Kokosar ayakkabılarıyla görünümünüz dengelenecektir.

Röportaj DİLŞAH KONDAKÇI

Curated No.3'ü satın almak için tıklayın.

Read more

Safa Şahin

Safa Şahin

Edgardo Osorio

Edgardo Osorio

Elisabeth Mas

Elisabeth Mas

Your Cart

Your cart is currently empty. Click here to continue shopping.