arrow-left icon arrow-right icon behance icon cart icon chevron-left icon chevron-right icon comment icon cross-circle icon cross icon expand-less-solid icon expand-less icon expand-more-solid icon expand-more icon facebook icon flickr icon google-plus icon googleplus icon instagram icon kickstarter icon link icon mail icon menu icon minus icon myspace icon payment-amazon_payments icon payment-american_express icon ApplePay payment-cirrus icon payment-diners_club icon payment-discover icon payment-google icon payment-interac icon payment-jcb icon payment-maestro icon payment-master icon payment-paypal icon payment-shopifypay payment-stripe icon payment-visa icon pinterest-circle icon pinterest icon play-circle-fill icon play-circle-outline icon plus-circle icon plus icon rss icon search icon tumblr icon twitter icon vimeo icon vine icon youtube icon

Nur Doğan

Güzelliği nerede arıyorsun?

Hikayelerimize sahip çıkarak, olduğumuz halimizi kabul etmek bence çok değerli. Güzelliği, tam da bu haliyle ilişki kurabildiğim her insanda ve alanda arıyorum.

Markanın isminin arkasında nasıl bir hikaye var ve bu girişime seni iten neydi?

 Markamın ismi kendi ismimden geliyor. Hikayesi ise şöyle: En yakın arkadaşımla ortaokulda tanıştık ve o zamandan beri bana hep Fatt der. Biz büyüdükçe hayatımıza giren ortak arkadaşlarımız da onun sayesinde bana böyle seslenmeye başladı; bir lakap aslında… Yıllar sonra çok eski bir arkadaşımla karşılaştığımda bana Fatt diyor olması, çok tanıdık ve tatlı bir duygu olarak bende yer etti. Markamın da bu hisle başlamasını istedim. Bu girişim benimle büyüdü diyebilirim. Üniversiteye başladığımdan itibaren nereden ne öğrenebilirim diye ilerlemeye çalıştım. Sadece zamanı konusunda endişe yaşıyordum. En son, nerede olmak istemediğimi kesinleştirdiğimde kendimi işin içine itilmiş buldum.

Çalışmaların, seri üretim çağında el yapımının yeniden doğuşunu sembolize ediyor. Seni bu “yavaşlığa” iten duygunun ardında ne var?

Markam daha çok yeni ve anlatmak istediğimi anlayıp bunu özenli bir dille farkettiriyor olmanız benim için çok önemli. Seri üretimin hakim olduğu, her işin ve duygunun çok hızlı tüketildiği bir döneme denk geldi benim jenerasyonum. Ben de bu durumdan kaçarak devam etmek isteyenlerdenim. Bir duygu hissettiğimizde onu da çok çabuk tüketir hale geliyoruz ve değersizlik bana göre tam da burada başlıyor. Beni yavaşlığa iten duygunun arkasında değerli ve iyi hissetme isteği var.

FHATT için “umut kelimesi” ne anlam ifade ediyor?Çok zorlayıcı bir duyguyu kabul edip devam edebilmeyi ifade ediyor.

Şu an geleceğe açık bir mektupsa, FHATT’in cümleleri geleceğe ne söyler?

Ben buradayım. Yaşıyorum ve hissediyorum.

Röportaj SEVAL AKBULAK Fotoğrafçı EYLÜL EZİK Fotoğraf Asistanı EREN KANDIRA Işık FURKAN KUMAŞ Işık Asistanı BUKET SEYREK Makyaj MAC COSMETICS Mekan HOPE ALKAZAR

Curated No.22'yi satın almak için tıklayın.

Read more

Elisabeth Mas

Alessandro Sartori

Selen Konuk, Selin Karcı, Şahin Paksoy

Your Cart

Your cart is currently empty. Click here to continue shopping.